Zeltiq Soğuk Lipoliz Hakkında Merak Edilenler

/ / İncelme & Selülit

Kadınların çoğu, her gün vücutlarından şikâyetçi olmaktadır. Bazıları fazla kilolarından bazıları da kilo alamamaktan şikâyet etmektedir. Özellikle incelme ve selülit konusunda oldukça sorun yaşayan kadınlar, tüm bu sorunlardan kurtulmak için türlü yollara başvurmaktadırlar.

Araştırmalara göre, insanoğlu gününün yaklaşık 8 saatini isteyerek ya da istemeyerek de olsa oturarak geçirmektedir. Uzun süreli bu oturma şekli ise, vücutta bölgesel yağlanmaya sebep olmaktadır. Bölgesel yağlanma, dış etkenlerden kaynaklı olduğu gibi kalıtsal sebeplerden de kaynaklanabilir. Yağlardan kurtulmanın cerrahi ve doğal yöntemleri vardır.

Zeltiq soğuk lipoliz yöntemi, yağ hücrelerini dondurarak; yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlar. Tıpkı liposuction metodu gibi herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden yapılmaktadır.

Zeltiq Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

Oldukça etkili bir zayıflama metodu olan zeltiq soğuk lipolizin çalışma şekli; yağ hücrelerini soğutur, bu soğutma sırasında vücuttaki diğer dokulara zarar vermez ve böylece hücrelerin vücuttan atılmasını sağlar. Bu teknoloji, buzlu dondurma yeme sonucunda çocukların yanaklarında oluşan incelmeden etkilenerek geliştirilmiştir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yaklaşık 1 saat kadar süren tedavi, en çok yağ oluşumunun gözlendiği, sırt, bacak, bel, kol, kalça, karın ve gıdı bölgelerine uygulanır. Yalnız soğuk lipoliz; obez potansiyeli olan hastalarda ve yaygın yağlanma görülen hastalarda başarı göstermemektedir.

Bölgesel Yağlanmanın Önüne Geçmek İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı yaşamanın ve fit kalmanın en başında gelen yöntemlerden biri; şüphesiz spor yapmaktır. Ancak çoğu zaman spor yapmaya fırsat bulamayabiliriz. Spor yapamasak bile, rutin işlerimiz spora çevirebiliriz. Her gün işe arabayla gitmek yerine, bazen durağa kadar yürüyüp toplu taşımaya binebiliriz. Ya da asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih edebiliriz. Hatta masa başında çalışan bir pozisyona sahipseniz; en azından yarım saatte bir olsa da kalkıp ofis içinde küçük yürüyüşler yapmalısınız. Böylece metabolizmanızda hafif hafif hareketlenmeler başlar ve böylece vücudunuz harekete geçmiş olur. Çok hareket etmek yorulmak yerine, insanı dinç ve zinde tutar.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler, doğal yöntemlerdir. Ancak bazen doğal yöntemler yeterli olmayıp, tıbbi müdahale gerektiren durumlar olabilir.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI