Vücut Analizi ve İncelme Tedavileri

/ / İncelme & Selülit

Çoğu insanın en büyük isteğinden biri; sıkı ve düzgün bir vücuda sahip olma isteğidir. Böyle bir vücuda sahip olmak için çok çeşitli yöntemlere başvururlar. Doğal (spor, sağlıklı beslenme vs.)  ya da dışarıdan gelen bir müdahale (cerrahi operasyon, yağ aldırma, mide küçülttürme vs. ) ile incelenlerin sayısı da bir hayli fazladır.

İncelme isteğinin yanı sıra selülit de en büyük vücut problemlerinden biridir. Kadınların çoğu bu sorundan şikâyetçi olmakta ve kurtulmak için türlü yollara başvurmaktadır. İncelme ve selülit için, öncelikle vücudunuzu iyi tanımalısınız. Bunun için de yapmanız gereken ilk adım; vücut analizi olmalıdır.

Vücut analizi

Tedaviye başlamadan önce yapılması gereken ilk adımlardan bir tanesidir. Analiz aşamasında, hastanın yağ, su ve kas oranları analiz edilir.

Vücut Analizinde Yapılan Ölçümlerin Yararları Nelerdir?

Vücut analizi, analiz yaptırmak isteyen kişinin, yağ, su ve kas oranlarının vücuttaki dağılımlarını ölçer. Yaş grubuna göre ideal ortalama ne ise; ona göre karşılaştırmalar yapılır. Vücut analizi, yaklaşık 15 saniye kadar kısa sürmektedir. Hasta kayıtları verileri, bilgisayar veritabanına kaydedilir. Böylece istatistiki bilgilere daha çabuk ve güvenilir bir şekilde ulaşılır. Tedavi süreci boyunca, vücutta gelişen değişimler grafiksel olarak gözlemlenir.

Vücut analizinde aynı zamanda vücut tipleri de belirlenir. Başlıca vücut tiplerini belirtmek gerekirse;

Armut tipi vücut: omuzlara doğru incelen, dolgun ve kıvrımlı kalça şekline sahip olan vücut tipidir.

Elma tipi vücut: alt tafra doğru incelen, dolgun orta gövdeye sahip vücut tipidir.

Kalp tipi vücut: bacaklara doğru incelen, dolgun göğüslere sahip vücut tipidir.

Kum saati tipi vücut: ince bele sahip olan,  kalça ve göğüsün eşit kıvrımda olduğu vücut tipidir.

Vücut analizi yapıldıktan ve vücudun incelme şeklinin hangi yöntemle gerçekleştirileceği belli olduktan sonra, sıra tedavi yöntemine gelir.

İncelme ve selülit tedavi yöntemleri

HCG diyeti, Ultra kavitasyon, karboksiterapi, lipoliz, lenf drenaj, titreşimli ultrasonik dalga tedavisi, şok dalga ESWT tedavisi, zeltiq soğuk lipoliz, radyofrekans ve vücut mezotarapisi gibi değişik tedavi yöntemleri başlıca tedavi yöntemleridir.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI