Uzun Yaşama Rekoru Kıran Onlar!

/ / İncelme & Selülit

Küba’nın dünya sağlık sektörüne kazandırdığı mucizevi bitki karışımı polycosanol’ü Türkiye’de de bulabilirsiniz

Formülü uzun süre açıklanmayan, devlet sırrı gibi korunan ve Küba’dan dışarı çıkartılamayan polycosanol şeker kamışı, balmumu ve yer elmasının doğal bir karışımından elde ediliyor.

Polycosanol, 1996 yılında sağlığa önemli katkıları sebebi WIPO’dan altın madalya kazanmış bir karışım. 100 yaş ortalaması ile uzun yaşamın ve şeker kamışının egzotik ülkesi Küba’nın dünya sağlık sektörüne kazandırdığı mucizevi bitki karışımı polycosanol’ü Türkiye’de de bulabiliyorsunuz.

Doktor Nihat Dik, polycosanol’ün çok özel doğal bir karışım olduğunu belirtiyor; Küba’da yüzyıllardır kolesterolü düşürücü olarak kullanılan polycosanol, şeker kamışından elde edilen bir yüksek alifatik temel alkoller karışımı.

Fidel de kullanıyor
Fidel Castro’nun sağlık sırrı olarak nitelenen Polycosanol’ün kötü kolesterolü düşürücü ve iyi kolesterolü yüzde10 oranında artırıcı etkisi bulunuyor. Ürün, Küba’nın insanlık tarihine kazandırdığı en önemli keşiflerinden biri.

Küba elçisi danışmanı Alberto Blanco, polycosanol’ün 1991 de yaratıldığını ve daha sonra 30′ dan fazla ülkeye giriş yaptığını söylüyor.

Kübalıların yaş ortalamasına baktığınızda sağlıksız yaşam ve beslenme şartlarına rağmen 100 yaşına kadar yaşadıklarını görüyoruz.

Karaciğerdeki kolestrol oluşumunu engelliyor
Seks, alkol, dans, puro ve yüksek baharat tüketimi Küba’nın yaşam şartları içinde sıkça yer alıyor.

Yüksek kolesterollü çağrıştıran bu yaşam şekline rağmen Kübalılar ülkede kullanımı oldukça popüler olan polycasanol sayesinde kolesterolü pek düşünmüyorlar.

Küba’nın mucize karışımı polycosanol, karaciğerdeki kolestrol oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor. Peki ama nasıl? Vücudumuzdaki kolestrolün yüzde 80’ninden fazlası karaciğer tarafından üretiliyor. Polycasonal karaciğerden kolestrolun sentezini engelleyerek çalışıyor.

Ayrıca bu doğal karışım, atardamar duvarlarındaki fonksiyon bozukluğunu önlemeye yardımcı olup, kalp hastalığına karşı koruyucu rol oynuyor.

Dünyada Polycosanoll, ilaçları çok zorlayan alternatif olarak kabul ediliyor. Öyle ki 1996 yılında sağlığa önemli katkıları sebebi ile ‘World Intellectual Property Organization’ da (WIPO) (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı) altın madalya aldı.

Polycasonal (asprin gibi) antikoagülan (pıhtılaşmayı önleyici) özelliğe sahip olup, kalp krizine neden olan kan pıhtılaşmasını önlemede yardımcı rol oynuyor. Polycosanol, şeker kamışından üretildiğinden, kan şeker seviyesini yükselteceğine dair insanlarda bir endişe yaratsa da incelemelerde bu endişenin yersiz olduğu ortaya çıkmış. Polycosanol’deki doğal şeker kamışının yapılan klinik araştırmalarda iyi kolesterolü yükselttiği(HDL), kötü kolesterolü(LDL) düşürdüğü görülüyor.

Ayrıca hem sağlıklı hem de yüksek kolesterolü olan bireylerde, trombosit birikmesini önemli ölçüde azalttığı görülüyor.

Kaynak: mahmure.com

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI