Doğal Bir Cilt Bakımı İçin Bal, Muz ve Zencefil Maskesi

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Günlük hayatın yoğunluğundan, iş stresinden zaman zaman cildimizin bakımını ihmal ettiğimiz durumlarda, sizler için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz Bal, Muz ve Zencefil Maskesi tarifi.

Makyaj, stres, hava şartları gibi birçok nedenle yıpranan yüzümüzün bakımını ihmal etmemek gerekir. Bunun için cildi tazeleyebilmek adına sık sık cilt maskesi tariflerini cildinize düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Cilt bakımı denildiğinde çoğumuzun aklına, güzellik merkezleri gelmektedir. Bazı durumlarda güzellik merkezlerine zaman ayıracak ya da paramız olmayabilir. Bu durumlarda Maya Estetik’in size önerdiği evde cilt bakımı maskelerini uygulayabilirsiniz.

BAL, MUZ VE ZENCEFİL MASKESİ

Karma ve kuru ciltler için uygun olan bu maske, iki sağlıklı besinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan etkili bir maskedir. Muz antioksidanlar, fitokimyasallar ve nem bakımından zengin özelliği olan aynı zamanda kuru ciltleri besleyen canlı bir görünüm kazandıran besindir. Bu arada muz sadece cildiniz için değil, genel sağlığınız için de mükemmeldir. Bu maske ile balın besleyiciliği, muzun düzenleme etkisiyle cildinizi nemlendirecek ve taze bir görünüme kavuşturacaktır.

Hazırlanışı;

  • Yarım muz
  • 2 yemek kaşığı bal
  • Yarım yemek kaşığı zencefil

Tüm malzemeyi karıştırıp püre haline getirin. 30 dakika boyunca yüzünüzde ince bir tabaka şeklinde tutun. Sonra soğuk su ile yıkayın.

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YUKARI