Yaşlanmaya Anti-Aging Yöntemlerle Kesin Sonuç

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Cilt yapısı doğumdan ölüme kadar büyük değişiklikler geçirmektedir. Gittikçe nem dengesini kaybetmekte, canlılığını kaybetme kurumakta ve kırışmaya başlamaktadır. Bunun sonucunda ise cilt üzerinden yaşlanma etkileri gözlemlenmiş olmaktadır. Özellikle son zamanlarda artan dengesiz beslenme ve stres ortamlarına maruz kalma nedeni ile ciltte daha hızlı yaşlanma ve deformasyon meydana gelmektedir. Bunun önüne geçebilmek için uzmanlar tarafından çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Elde edilen tedavi yöntemleri ile bireyler hem sağlıklı hem de canlı bir yapıya kavuşurlar. Aynı şekilde yaşlanma etkileri de en aza indirgenmiş olmaktadır.

Anti-Aging Nedir?

Anti-aging, yaşlanmanın olmamasını sağlamaktır. Anlam olarak, ‘yaşlanma karşıtı’ olarak bilinmektedir. Bunun için çeşitli uygulamalar ve ürünler üretilmektedir. Bu uygulamalar ve ürünler sayesinde bireylerin ciltlerindeki yapı güçlendirilmekte, cildin gençleşmesi sağlanmakta, hormon dengesizlikleri ayarlanmakta, vücudun aktivitesi artmakta ve meydana gelebilecek hastalıklar engellenmektedir. Yani yaşlanmaya başlayan ve hareket kısıtlaması gelen vücudun gençleşmesi sağlanmaktadır. Hem cilt olarak hem de vücut olarak vücuttaki kan akışı artar. Hareket kısıtlaması en aza indirgenir. Vücudun çalışması sağlanır, hormonların düzenli ve dengeli olması, cilt yapısının sıkı ve gergin olması sağlanmaktadır. Bu sayede yaşlanma karşıtı ürünler, son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle cilt ürünleri bireylerin yaşlanma psikolojisinden kurtulmasını sağlar. Üretilen kozmetik ürünlerin yanı sıra Anti-aging uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamalar, ürünlere göre daha uzun süre kalıcı olmakta ve sağlıklı etki gösterebilmektedirler.

Anti-aging kremleri ve uygulamaları ile vücuttaki antioksidanlar atılmış olmaktadır. Bu sayede vücut rahatlar ve daha kolay bir şekilde çalışır. Çalışma kapasitesi artar ve kan dolaşımı da hızlanır.

Anti-Aging Cilt Uygulamaları Nelerdir?

Anti-aging cilt uygulamaları, yüzdeki çeşitli bölgelerde meydana gelen kırışıklıkların azalması için yapılmaktadır. Bu uygulamalarda çeşitli gerdirme yöntemleri ve dolgu yöntemleri mevcuttur. Ciltte meydana gelen kırışıklıklar, cildin gerdirilmesi ile açılmakta ve cilt yapısının düz bir şekilde olması sağlanmaktadır. Aynı şekilde ciltte oluşan kırışıklıklar doldurularak cildin sağlıklı yapısı kazandırılmaktadır. Bunların yanı sıra, yüzdeki bazı bölgelere dolgu yapılması yüz şeklinin daha güzel olmasını sağlar. Bu nedenle, dudaklara, elmacık kemiklerine, çeneye ve buruna dolgu yapılabilmektedir. Dudakları ince olan bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden olan dudak doldurma, dudakların daha kalın ve güzel olmasını sağlar. Aynı şekilde elmacık kemiği ve çene dolgusu da yüzün daha genç ve çekici olmasını sağlar.

Botoks, iple yüz germe, lazerle yüz germe, yüz askılama, ozon terapisi, GRP ve PRP tedavileri yapılmaktadır. Bu tedaviler ile cilt sağlığı yeniden kazandırılmakta, cilt gerdirilmekte ve kırışıklıklar ortadan kalkmaktadır. Güzel bir görünümü ve kalıcı bir gençlik için bu yöntemlerden birinin uygulaması tercih edilebilir. Anti-aging kremlerin yanı sıra bu uygulamalar daha uzun süre kalıcılık sağlamaktadır. Bu sayede bireyler kendilerini daha iyi hissedecekler ve sürekli olarak kozmetik ürün kullanmak zorunda kalmayacaklardır.

Anti-Aging Uygulamalarını Kimler Yaptırabilir?

Anti-aging uygulamaları genel itibari ile yaşlılık karşıtı uygulamalar olduğu için, belirli yaş üzerindeki bireylerin yaptırması tavsiye edilir. Özellikle cildinde çok fazla kırışıklığı olmayan bayanların yaptırmaması daha uygun olabilmektedir. Kırışıklıkların ilk olarak göz çevresinde görülmesi ile bayanlar küçük işlemler yaptırabilirler, bu kırışıklıkların ilerlememesi için. Bu küçük işlemler 30’lu – 40’lı yaşlarda yaptırılabilir. Yaşı küçük olsa da kırışıklığı çok olan bireyler yüzlerini gerdirebilir veya dolgu yaptırabilir. Bunların yanı sıra dudak, çene ve elmacık kemiklerine dolgu yaptırmak isteyen bireyler çocukluk hariç her yaşta yaptırabilirler. Yaptırılması 20’li yaşlardan sonra tavsiye edilebilmektedir.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI