Hyaluronik Asit Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Anti – aging yaşlılığa karşı anlamına gelmektedir ve bir çeşit tedavi yöntemidir. Son zamanlarda en sık kullanılan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Cildin dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek amaçlı olup; aynı zamanda hormonal dengesizlikleri yerine getirir. Kadınlarda ve erkeklerde, vücut yapısı ve vücudun işleyişi farklı olduğu için, anti – aging tedavisi de kadın ve erkeklerde ayrı olarak uygulanmaktadır.

Anti – aging tedavi yönteminde, yaşlılık döneminde gerçekleşebilecek olası hastalıklara karşı önlem alınmaktadır. Ayrıca daha geç yaşlanma sağlamak ve güç kaybını önlemeyi hedefler. Anti – aging de bazı kullanılan yöntemler vardır. Yüz ve dudak dolgusu bu yöntemlerden biridir.

Yüz ve Dudak Dolgusu

Özellikle kadınlar arasında çok yaygın olan bir yöntemdir. Son zamanlarda kadınlarda dolgun yüz ve dudak isteği artmış durumdadır. Dolgun bir yüze sahip olmak genç görünmeyi sağlar ve genç görünmek hemen hemen herkesin isteğidir. Ciltte görülen kırışıklıkları yok etmek ve çöken gözenekleri doldurmak amaçlı hyaluronik asit cilt dolgusu jeli kullanılmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılması öngörülen bu tedavi, dudaklarda istenilen şekle ulaşılmasını sağlamaktadır.

Hyaluronik Asit Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cildimizin parlak, renkli, sıkı ve nemli olmasını sağlayan neden hyaluronik asittir. Aynı zamanda, vücudumuzdaki bağ dokunun ana yapısını oluşturan madde de yine hyaluronik asittir. Bebeklerde bu asit miktarı çok fazladır. Bu nedenle bebeklerin cildi pürüzsüz ve kusursuzdur.

Hyaluronik Asit Dolgusu Nerelerde Kullanılır?

Yüz kısmında doldurulmaya en müsait bölgelerden biri dudaklardır. Dudaklarda bu dolgu çok fazla kullanılır. Ayrıca dudak çevresini / kontürünü belli etmek için de kullanılır. Alın çizgilerini yok etmede ve derin kaş arası olan yerlerde kullanılır. Ağız kenarında oluşan kıvrımların giderilmesinde yine bu dolgu tercih edilir. Aynı zamanda çene ve dudak arasında meydana gelen çökmelerin de yok edilmesinde kullanılır.

Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Estetik açıdan güzel görünmek isteyenler, bu tedaviyi yarım saat kadar kısa bir sürede olabilirler. Tedavi sonucunda olduğundan daha genç bir görünüme sahip olan kişiler, ağrısız bir şekilde tedavi olmaktadır. Dolgunun etkisi 6 ila 12 ay sürmektedir.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI