Göz Çevresi Kırışıklıkları ve Tedavi Yöntemleri

/ / Anti-Aging & Gençleşme
Göz Çevresi Kırışıklıkları ve Tedavi Yöntemleri

Gözlerimiz yüzümüzün en önemli noktalarından bir tanesidir. Bakışlarımızın ve gözlerimizin güzelliği bütün bir yüzümüzün görüntüsünde etkilidir. Aynı zamanda vücudumuzun en az kolajen içeriğine sahip bölgedir. Bilindiği üzere kolajen eksikliği ciltte kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle de cildimizin kırışmaya en meyilli bölgesi göz çevremizdir. Bu problem genelde alt göz kapağımıza en yakın kısımlarda ve gülerken ortaya çıkar. Alt göz kapağında meydana gelen kırışıklıklar alt kapakta bulunan kasların fazla çalışması ile ilgilidir. Bu nedenle de kırışıklığın genişliği de tamamen göz etrafında bulunan kasın çapına bağlıdır.

Göz çevresi kırışıklığını gidermede en etkili yöntem botoks uygulamasıdır. Mimiklere bağlı olarak ortaya çıkan göz çevresi kırışıklıkları botoks uygulaması ile hemen 3 ya da 4 gün içerisinde gerilmeye başlar ve kaybolur. Kaşta yükselme oluşur bu da kişinin daha genç ve dinamik görünmesini sağlar. Göz çevresine yapılan botokslar yüze dinamik ve canlı bir görünüm kazandırmada oldukça etkilidir.

Göz çevresi bakımının önemi

Göz çevresi kırışıklıklarını engellemek için göz çevresinin bakımına özen göstermemiz gerekir. Örneğin her gece ve gündüz düzenli bir şekilde göz için özel tasarlanmış ürünler ile göz etrafını nemlendirmek gerekir. Düzensiz bir uykuda göz çevresi kırışıklığı oluşmasında önemli etkenlerden bir tanesidir. Dinlenmeyen göz kendini yenileyemeyecektir. Bunlar kırışıklıklar oluşmadan önce alınacak önlemlerdir. Ancak oluşmuş bir kırışıklık söz konusu ise en etkili yöntem göz çevresi botoksudur. Elmacık kemikleri belirgin olan kişilerde göz çevresi botoksu daha düşük dozlarda uygulanmalıdır.

Göz çevresi botoksu dışında başvurulacak diğer yöntemler fraksiyonel lazerler ve radyofrekans adı verilen yöntemlerdir. Bu tedavi yöntemleri ile yaşlanan göz çevresi derisini gençleştirmek, dinamik bir görünüm kazandırmak, kırışıklık ve sarkmaları düzeltmek mümkündür. Ayrıca prp adı verilen cilt yenileme ve tazeleme yöntemi ile mezolift de oldukça etkilidir. Bu yöntemler botoks ile birlikte de uygulanabilmektedir. Prp tek başına uygulandığında istenilen sonuç elde edilemezse mezolift ile birlikte de uygulandığında daha iyi sonuçlar verecektir.

Gözaltı torbaları ve morluklarında ise en iyi yöntem dolgu uygulamalarıdır. Ancak göze yakın olmasından dolayı bu uygulama mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Yüz ve dolgusu

Botoks

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

YUKARI