Fransız Askısıyla Zamanı Geri Sarın

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Fransız askısı; içi polyester, dışı ise ciltle tam uyumlu silikon malzemelerden üretilir. Sarkmaları düzeltmek ve cildi diri görünüme kavuşturmak için kullanılan ve klinik ortamda uygulanan bir yöntemdir. Yüz germe ameliyatına alternatif olarak kullanılabileceğini ilk Fransızlar keşfetmiştir. Yeni keşfedilmiş bir işlem olarak bilinse de yirmi yıllık bir tarihçesi vardır.

fransiz-askisiyla-yillari-geri-sarin

Fransız askısı; hafif yüz sarkmalarında, gıdı sarkmalarında ve kaş düşmelerinde, ameliyata gerek kalmadan, kesi izi olmadan, yüz germe ameliyatına en yakın sonucu verebilecek tek yöntemdir. Özellikle cerrahi bir operasyon istemeyen kadın ve erkekler için ideal bir uygulamadır. Ancak cilt kayıplarının ve ciltteki sarkmaların ileri boyutlarda olduğu ciltlerde Fransız askısı etkili sonuçlar veremeyebilir. 

İşlemden önce uygulama yapılması gereken bölgeler belirlenir. Bu belirlenen bölgelere lokal anestezi uygulandıktan sonra deri altındaki yağlı tabakaya ipler yerleştirilir. İşlem sonrasında sarkma nedeniyle kaybolan cilt ovali tamamlanır, elmacık kemikleri belirginleşir ve ciltteki kırışıklıklar azalır.

Fransız askısının faydasını uzun süre görmek mümkündür. Kişinin cilt yapısına ve genetik olarak yaşlanma hızına bağlı olarak 5-7 yıl arasında kalıcılık sağlayabilir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

YUKARI