Fransız Askısı Nedir? Ne Değildir?

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Birçok ünlünün uygulama yaptırmasıyla birlikte ön plana çıkan Fransız Askısı; Fransa’da üretilen dinamik ipler sayesinde mimik hareketleri ile uyumlu, doğal görüntüyü bozmayan, dışarıdan bir gözün fark edemeyeceği ve kopma riski olmayan cilt germe uygulamasıdır.

Fransız Askısı Nedir? Ne Değildir?

Fransız askısı, her ne kadar cerrahi cilt germe işlemi kadar etkili olmasa da cerrahi işlem yaptırmaktan ve genel anestezi almaktan korkan kadın-erkek herkesin birincil tercihi haline gelmiş bir uygulamadır.

Fransız askısı, cildindeki kırışıklık ve sarkmalardan şikayetçi kişilerin yanı sıra, kısmi yüz felci geçiren hastalara da uygulanabilen oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir. Kullanılan iplerin biyolojik olarak insan vücuduna uyumlu olması sayesinde 5-7 yıl boyunca kalıcılığını sürdürür ve kişinin yaşlanma sürecini geciktirir.

Lokal anestezi altında uygulandığı için ağrısız ve acısız bir işlemdir ve sonrasında hastanede kalmayı gerektirmez, günlük hayata rahatça devam edilebilir. Fransız askısında ipin tutunma bölgesi baş içi (kulak üzeri) olarak tercih edildiği için işlem sonrasında dikişe gerek kalmaz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

YUKARI