Dolgu’n Görünüm!

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Botoks ve dolgu maddesi uygulamalarında dünyanın sayılı doktorlarından biri olan Brezilyalı Dr. Mauricio de Maio, geçtiğimiz haftalarda Türkiye’deydi. Mauricio de Maio, dolgu maddeleriyle ilgili son trendleri Kelebek için anlattı.

Dolgu maddelerinde, geçen yıllara göre ne gibi değişiklikler var?
Dolgu maddeleri artık daha yumuşak, daha kolay enjekte edilebiliyor ve sonuçlar da daha öngörülebilir. Lidokain 4 içeren dolgular, cilt dokusu ile daha doğal bir şekilde entegre olabiliyor. Bu sayede artık yüzde daha doğal bir görünüm elde edebiliyoruz.

Dolgu maddesi uygulamaları ne gibi komplikasyonlara yol açabilir?
Komplikasyonların çoğu enjeksiyon tekniği, deneyim ve bilgideki eksikliklerden kaynaklanıyor. Bu yüzden hastanın uygulamayı yapacak deneyimli bir doktor seçmesi çok önemli… Ayrıca C Vitamini, Aspirin ve anti-inflamatuar kullanımına bağlı olarak ciltte morarma ve ödem oluşabiliyor.

Dolgular ne kadar dayanıyor?
Dolgunun dayanıklılığı ürüne, hastaya ve tekniğe bağlı olarak değişebilir. Genellikle dolgular uygun bir teknikle, hafiften orta dereceye doğru ve doğru dolgu karışımı ile uygulandığında daha uzun dayanıyor. Böyle durumlarda dayanıklılık iki yıla kadar çıkabiliyor.

Önceki yıllarda dolgu yaptıran, bu sebeple yüzünde sertlikler oluşan hastalar var. Cilt kanserini tetikleyici bir durum söz konusu mu?
Eski nesil dolgular daha az sofistike özelliklere sahipti ve biyolojik olarak çözünür değildi. Bu dolgular tabii ki kanser gibi hastalıklara sebebiyet vermez ancak yüzde deformasyon, asimetri gibi bazı estetik komplikasyonlara sebep olabilir.

Gelecekte dolgunun alternatifi olacak mı?
Mevcut durumda zaten en iyi tekniğe sahibiz. Bu dolgular cilde hacim kazandırıyor ve yüzü şekillendiriyor.

Dolguya ihtiyacınız var mı?

  • Dolguya ihtiyacınız olup olmadığını anlamak için bu minik testi yapabilirsiniz.
  • Aynanın önüne geçin ve ışığı azaltın.
  • Yüzünüzde hangi bölgelerin daha çok karardığına bakın.

Daha sonra cildinizdeki çizgi ve çukurları inceleyin. İşte o zaman dolgu yaptırmaya ihtiyacınız olup olmadığını anlarsınız.

Kaynak: hurriyet.com.tr

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI