Botoks İle Ütülenmemiş Bir Çarşaf Edasıyla Gezmeye Son

/ / Anti-Aging & Gençleşme

25 yaşından sonra özellikle de 30 yaşından sonra mimik çizgileriniz size aynalarda merhaba demeye başladıysa sizin en yakın dostunuz botokstur. Botoks bilindiği gibi sadece çizgileri yok etmez. Aynı zamanda cilde parlaklık da kazandırır. Aynı zamanda tıpta da birçok alanda kullanılan botoksun faydalarını nerdeyse bilmeyenimiz yok gibi. Sürekli göz çevresine yapılan botoks artık gözaltlarına da uygulanabiliyor. Ne kadar güzel değil mi? Çeşitli faktörlerden dolayı elastikiyetini ve parlaklığını yitirmiş bir ciltle gezinmeyi kim ister ki?

Gözaltına yapılan botoks incecik bir enjektör yardımı ile deri altı dokusunu aşarak yapılan bir uygulama. Deri altı dokusunun altında bulunan kasın içerisine yapılıyor. İşlemdeki asıl amaç buradaki kasın faaliyetini yok etmek. Kasın cilde uzanan dalları bu yöntemle tamamen bloke ediliyor. Uzmanlar aynı işlemi gözaltının orta kısmına da yaparak oradaki kırışıklıkları açmanın mümkün olduğunu da söylüyorlar. Durum böyle olunca da güzelliğine düşkün her kadının en yakın dostu oluveriyor botoks.

Botoks sadece ciltteki kırışıklıklar için mi kullanılıyor?

Botoks ayrıca cilt akne sorunu olan ve yağlı cilt problemi olanlar için de birebir. Cildin içine enjekte edilen maddeler kırışıklıkları açtığı gibi aynı zamanda cildin içerisinde bulunan yağ ve ter bezlerini de bloke ediyor. Bu şekilde de cildin daha parlak ve daha genç görünmesi sağlanıyor. Bu şekilde deyim yerindeyse bir taşla iki kuş vurmuş oluyoruz 🙂

Eğer kırışıklıklar gözaltınıza kadar inip ütüsüz bir çarşaf görüntüsü oluşturuyorsa mikrobotoks yöntemini mutlaka bir denemelisiniz. Eskiler 40 yaşına kadar vücut sana bakar 40 yaşından sonra sen vücuda bakarsın derlermiş. Ne kadar da doğru söylemişler aslında. Botoks her ne kadar lüks bir uygulama gibi görünse de aslında belli bir yaştan sonra bir ihtiyaç halini alıyor. Yapılan araştırmalara göre aslında botoks yaptırmak değil; botoks yaptırmaya karar vermekmiş asıl olay. Botoksu korkulu bir rüya haline getirmek doğru değil. Uygulama yapılırken anestezi zaten kullanılıyor ama eğer dayanıklı bir yapınız varsa ona bile gerek yok. Çünkü iğne ağrısından ziyade anlık bir yanma hissi ile her şey bir anda olup bitiveriyor. İğne izleri de yaklaşık 10 dakika içerisinde kayboluyor. Botoksun yüzü şişirdiğini düşünenler varsa onlar da yanılıyor. Çünkü botoks damla damla mimik kaslarının içerisine enjekte ediliyor. Alanında uzman birisine yaptırıldığı zaman da herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. O zaman neden çarşaf gibi bir ciltle dolaşmaya devam edelim ki? Eğer siz de botoks yaptırmaya karar verirseniz botoks hizmetimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI