Ameliyatsız Yüz Dolgusu İle Geçmişe Dönün

/ / Anti-Aging & Gençleşme

Olduğumuzdan genç ve dinamik görünmek aslında hepimizin en büyük hayallerinden bir tanesidir. İnsanlar yıllar boyunca nasıl daha genç görünebileceğini araştırıp durmuştur. Eski tarihlerde bu işlem sadece estetik ameliyat ile gerçekleştirilebiliyordu ancak günümüzde tıbbın ve teknolojinin de gelişmesi ile birlikte yüz dolgusu adı verilen ameliyatsız estetik operasyonlar mevcuttur. Zamanı geriye alan bir zaman makinesi henüz geliştirilmemiş olsa bile tıp ve teknoloji alanındaki hızlı ilerlemeler sonucunda zamanda yolculuk yaparak gençleşmek artık mümkün.

Karşımızdaki insanla bir şeyler konuşurken veya tanışma esnasında insanların ilk dikkat ettiği ilk bölge yüzümüzdür. Hayatımızdaki olumlu veya olumsuz bütün yaşanmışlıkların aynası niteliğindedir aslında. İnsanlar her ne kadar hayat hikayelerini diğer insanlarla paylaşmayı sevseler de yaşlarının belli olmasını istemezler. Ancak yaşlandıkça da yüzümüzde birçok değişikliğin olması kaçınılmaz bir durumdur. Ve zamanla bu değişiklikler iyice fark edilir bir hal almaktadır.

Yaşımızın İlerlemesi ve Çeşitli Çevresel Faktörler İle Derimizde Meydana Gelen Değişiklikler

Yağ Kaybı

Vücut yağımız yüzümüze genç gir görünüm vermeyi sağlayan oldukça etkin bir maddedir. Vücutta oluşan yağ kaybı miktarı kişiden kişiye göre değişse bile bu durum bizi olduğumuzdan yaşlı gösterir.

Sarkma

Yaşlanan deride kolajen üretimi daha az olacağından yüzümüzde sarkmalar meydana gelir. En çok boyun bölgesinde görülmekle birlikte elmacık kemiği, burun kenarı ve çene hattında da fazlası ile karşılaşılan bir durumdur. Sarkmanın etkilerini en aza indirebilmek için günlük yaşantımızda alacağımız önlemler ile bu etkileri en aza indirebiliriz.

Güneş Hasarı

Günlük yaşantımızda sürekli güneşe maruz kalmak cilt liflerinde daha az esnekliğe neden olur. Buda yüzümüzde kırışıklıklar olmasına neden olur.

Sağlıklı bir şekilde yaş almak için öncelikle yüzümüzde meydana gelen bu değişiklikler uzman bir hekime bildirilmelidir ve ona göre yol almak gerekir.

Yaş Aralıklarını 10’arlı periyotlara ayırdığımız zaman her 10 yıllık kısım için birçok farklı ameliyatsız estetik operasyon yöntemleri vardır. Bu operasyonlardan kendimize en uygun olanı seçip daha genç bir görünüm ile hayatımıza devam edebiliriz.

Botoks Enjeksiyonları ve Doğal (Organik) Dolgular

Botoks tedavisi her yaşta uygulanmaya uygun olan bir operasyondur. Doğru ve kişiye özel yapılan doğru bir planlama sayesinde yüz germe, kırışıklık azaltma, yüzün belirli bölgelerinde şekillendirme ve inceltme etkilerinden faydalanılan son derece güvenilir ve ameliyatsız bir yüz gençleştirme tedavisidir. Aynı zamanda organik dolgu adı verilen yöntemler de yüz germe ve gençleştirme konusunda estetik ameliyattan önce başvurulan ameliyatsız bir tedavi şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolgu ve botoks birbirinden farklı yöntemlerdir. İkisini birbirine karıştırmamak gerekir. Bu tedaviler genelde hekimler tarafından çok sıklıkla kullanıldığı için aynı işlem gibi algılansa da aslında birbirinden farklıdır. Dolgu ile ameliyatsız yüz gençleştirme de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta Uluslar Arası Kabul (FDA; Amerika İlaç Eczacılık Onayı), Sağlık Bakanlığı’nın kabul ettiği ürünler tercih etmektir.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

YUKARI