KÖK HÜCRE / DERMATERAPİ TEDAVİSİ

Dermaterapi (skin-stamp) yöntemiyle ciltte mikro kanallar açılır. Bitkisel kök hücre ürünlerinin cildin alt tabakalarına kadar iletilmesi sağlanır. Mikro iğne terapisi, lazer peeling, kimyasal peeling, IPL ve CO2 fraksiyonel lazer gibi tedaviler kadar etkilidir. Güneş lekeleri, geniş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklarda, cilt sarkmalarında, sivilce çukurları, kesik izleri ve saç dökülmesinde kullanılır.

Enjeksiyondan farklı olarak cildin üst bölgelerinde, bitkisel kök hücre ürünlerinin en çok ihtiyaç duyulan bölgelere gereken aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Etki Eder?

Mezoterapi cihazları veya roller vasıtasıyla ciltte mikro kanallar açılır. Platinium nano-kolloid jeneratöründe oluşturulan platin nano kolloid ve kök hücre solüsyonu birleşiği, mükemmel bir antioksidan içerik meydana getirir. Bu içeriğin elektroporasyon yardımıyla hücrelere daha kolay ulaşması sağlandığında meydana gelen etkiler çok yüksek düzeydedir.

Bu tedavinin PRP (Platelet Rich Plasma) tedavisiyle karıştırmamak gerekir. PRP tedavisinde kandan elde edilen plazma cilde farklı yollarla enjekte edilirken, kök hücre tedavisinde, insan nöral hücrelerinden elde edilen kök hücreler nano-kolloidler yardımıyla hücrelere nakledilir. Kök hücrelerin plazmadan farkı, iyileştirme potansiyellerinin olması ve ''totipotent'' (her hücreye dönüşme yeteneği olan) hücre olarak tanımlanmalarıdır.

NÖRAL KÖK HÜCRE SOLÜSYONU

• IGF İnsülin Benzeri Büyüme Faktörü

Yaşam için çok önemlidir. İşlevi hasarlı hücrelerin onarımı, kemiklerin, kasların ve sinir dokularının oluşumu. Hipofiz-yaşlanmayı geciktirir. Kan şekerini ve insülin direncini normal hale getirir.

• FGF Fibroblast Büyüme Faktörü

Mezenkimal, nöroektodermal ve endotelyal hücreleri desteklemek için heparinle birleşmiş büyüme hormonlarından biridir. Laboratuvar ortamında çeşitli formlardaki hücre poliferasyonuna yol açabilir. Fibroblastlar, myoblastlar, osteoblastlar, nöral hücreler, endotelyal hücreler, keratinositler, kondrositler ve diğer hücrelerin büyümesini hızlandırabilir. Yetişkin vitiligo dejenerasyonunu iyileştirir. Yaralanmaları iyileştirir.

• EGF Epidermal Büyüme Faktörü

Güçlü canlandırma ve cilt yaralarını iyileştirme fonksiyonu olan bir protein. Kırışıkları iyileştir ve cildin gücünü arttır. Kozmetik peeling sonrası cildi iyileştirir.

• PDGF Trombosit Kaynaklı Büyüme Faktörü

DNA sentezini uyarır, Kolajenin proteinle birleşmesine destek olur. Fibroblastlarda programlanmış hücre ölümünü (apoptosis) engeller.

• KGF Keratinosit Büyüme Faktörü

Saç büyümesinde önemli bir maddedir. Hücrelerin birbirlerine bağlanmalarında ve çoğalmalarında rol oynar. Yaraların iyileşmesinde etkilidir. Epitelyal onarımda rol oynar.

• GLUTATION

Hücreleri serbest radikallerden korur. Antioksidandır. Güneşe bağlı yaşlanma-photo-aging e (dermatoheliosis) karşı yararlıdır.

• ARGIRELIN

Botoks işlevi görür. Kök hücrede bulunur. Birçok kozmetik firması anti-aging ürünlerinde içerik maddesi olarak kullanır. Cilt yaşlanmasını önler ve kırışıklıkların derinliğini azaltır. Botoksa yan etkileri olmaksızın alternatif bu maddenin yüz kaslarının büzülmesini azaltarak kırışıkların oluşumunu azaltır ve engeller. Toksisitesi yoktur ve insan üzerinde zararsızdır. Kırışıklığa neden olan kaslardan kök hücre sinyal sürecini düzenleyerek cilt elastikiyetini arttırır. Katekolamin salgılanmasını düzenler, yaşlanmayı önler. Motor sinirlerden kas hücrelerine doğru olan sinyalleri engeller ve kırışıklıklara neden olan hareketleri kontrol altına alır. Mikro peptid olarak cilde nüfuzu kolaydır.

Kök Hücre / Dermaterapi Tedavisi Hangi Rahatsızlıklarda Uygulanır?

- Kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermede,
- Saç dökülmelerinde, saç köklerini yeniden canlandırmada,
- Cilt lekelerini gidermede,
- Sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde,
- Cilt çatlaklarını gidermede
- Göz altı torbalarını ve morlukları gidermede etkin bir şekilde uygulama yapılmaktadır.

Seans Süresi ve Seans Sayıları

Seans süresi tedavi eilecek bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 - 90 dk. sürmektedir. Seans sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2 - 6 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arasında 2 ila 4 hafta aralıklar öngörülmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Kök hücre / dermaterapi tedavisi ağrılı, acılı bir tedavi midir?

Hafif yanma ve tedavi sonrası hafif kızarıklık dışında bir etkisi bulunmamaktadır.

Tedavi kalıcı mıdır? Tekrar aynı problemi yaşar mıyım?

Tedavi genelde kalıcıdır. Rahatsızlığın nüksetmemesi için probleme sebep olan etkilerin ortadan kaldırılması gerekir.

Danışma ve testler ücretli midir?

Hayır, dilediğiniz zaman randevu alarak uzmanlarımıza danışabilir, görüş ve ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bizlere e-posta, telefon veya bizzat kliniklerimize gelmek suretiyle ulaşabilir, aklınıza takılan konularda bilgi alabilirsiniz.

Görseller

Henüz Cilt Tedavileri Kategorisine görsel eklenmemiş...

Videolar

Lazerle Dövme Sildirme Videosu

Lazerle Dövme Sildirme Videosu

Lazerle Dövme Silme Videosu

Lazerle Dövme Silme Videosu

Lazerle Ben Alma Videosu

Lazerle Ben Alma Videosu

Mezolifting Yüz Mezoterapisi Videosu

Mezolifting Yüz Mezoterapisi Videosu

Lazerle Kılcal Damar Burun Çevresi Uygulama Videosu

Lazerle Kılcal Damar Burun Çevresi Uygulama Videosu

Ameliyatsız İple Yüz Germe, Yüz Asma, Ultra V Lift Uygulama Videosu

Ameliyatsız İple Yüz Germe, Yüz Asma, Ultra V Lift Uygulama Videosu

PRP Cilt Yenileme Uygulama Videosu

PRP Cilt Yenileme Uygulama Videosu

Kök Hücre / Dermaterapi Tedavisi / Fiyatlar

Tıbbi işlem statüsünde yer alan uygulama ve tedavilerin fiyatlarının web sitelerinde yer alması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır.

Lütfen fiyat taleplerinizi telefon, e-mail ve iletişim formu yolu ile isteyiniz.

Kök Hücre / Dermaterapi Tedavisi hizmetimiz hakkında fiyat talebiniz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  • Çapa
  • Nişantaşı
  • Mecdyköy
  • Bakırköy
  • Suadiye
  • Edremit
  • Alsancak
  • Lara
  • Kdz.Ereğli

Kök Hücre / Dermaterapi Tedavisi Kategorisine ait aktif kampanya bulunmuyor...

MayaBlog

Op.Dr. Belma Şahin ile Büyük Değişim'i Kaçırmayın!

Op.Dr. Belma Şahin ile Büyük Değişim'i Kaçırmayın!

DUYURU | 06.03.2015 00:22:44

Doktorlarımızdan Op.Dr.Belma Şahin 07 Mart 2015 Cumartesi günü, saat 10:00 - 12.30 arasında, StarTV 'de, Melek Baykal'ın sunumu ile ekrana gelecek olan, "Melek Baykal İle Büyük Değişim" programına konuk oluyor.

Karadeniz Ereğli şubemiz açıldı!

Karadeniz Ereğli şubemiz açıldı!

HABERLER | 03.02.2015 17:56:36

Şubelerimize bir yenisini daha ekledik... Zonguldak'ın incisi Karadeniz Ereğli Şubemiz Meydanbaşı Caddesi Keleşler İş Merkezi 5.Katta hizmetinizde.

Evliliği dövme mi bitirdi?

Evliliği dövme mi bitirdi?

HABERTURK.COM | 29.01.2015 15:05:47

Akasya Durağı dizisinin genç oyuncularından Pelin Sönmez, 1 Haziran’da ABD Los Angeles Konsolosluğu’nda evlendiği işadamı Cengiz Çolak’tan ayrıldı.

Çiftin evliliğinin dövme yüzünden bittiği iddia edildi. Söylenenlere göre Pelin Sönmez, bacağına eski sevgilisi popçu Murat Dalkılıç’ın soyadını dövme yaptırmıştı. 1.5 aylık evliliği Pelin Sönmez’in bu dövmeyi sildirmemesinin bitirdiği öne sürüldü.

Son yıllarda dövme yaptıran ünlüler, eski sevgilisi ya da eşini simgeleyen dövmeleri sildirmesiyle de gündeme geliyor. Hadise, Demet Akalın, Ebru Şallı, Ece Gürsel sevgili dövmesi sildiren ünlülerden birkaçı. Yine ünlülere sorduk: Eski eşin ya da sevgilinin adını ifade eden dövmeyi sildirmemek ayrılık nedeni olabilir mi?Tüm Yazılar

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?

VÜCUT KİTLE İNDEKSİNİZİ ÖĞRENİN!

Boyunuz (cm)

Kilonuz (kg)

REKLAM ALANI

SOSYAL MEDYADA BİZ