Ozon Terapi

AKLINIZA TAKILAN BİRŞEY Mİ VAR?

İrtibata Geçilecek Şube:

OZON TERAPİ

Ozon, Yunanca da "koklamak anlamına gelir. Zemin seviyelerine yakın yerlerde bulunan hava partikülüdür. Ozonun içinde bulundurduğu bileşenler sayesinde, güçlü okside edebilmesi ve dezenfekte özelliği bulunduğu için içme suyu sağlayan artıma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır. Son yıllarda adından sıkça söz edilen ozon kelimesini, ozon terapi ve ozon tedavisi kelimeleriyle birlikte duyuyoruz. Ozonun artık hayatımızdaki öneminin arttığını düşünebiliriz.

Ozon Terapi Nedir?

Ozon gazı kullanılarak uygulanan yapıcı tedavilere "ozon terapi" denilmektedir. Oldukça eski bir tedavi yönetimi olan "ozon terapi" gün geçtikçe yararlarının ortaya çıkmasıyla günümüzde de fazlaca kullanılmaya başlamıştır.

Ozon tedavisinin bilinmesi gereken en önemli özelliği "alternatif tıp" olarak değil, tedavi etkilerinin bilimsel olarak kanıtlanmış etkisi yüksek bir tedavi yöntemi olduğunun bilinmesidir.

Almanlar tarafından "kan yıkama" olarak adlandırılan ozon tedavisi, pek çok hastalıkta kullanılmıştır ve kullanılmaya devam etmektedir. Ozon terapisinin en önemli özelliği, hastaya ve hastalığa özgü olarak pek çok farklı yollarla verilebilmesidir.

Ozon Vücudumuzu Nasıl Etkiler?

Ozon, beyaz kan hücresi dediğimiz, enfeksiyonlara karşı savunma hücresi olarak ta bilinen hücrelerin oluşumunu ve hücrelerin işlevlerini, fonksiyonlarını arttırır. Bizi en çok koruyan, en güçlü dezenfektandır. Ozon, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudunuzun dışarıdan alacağı her türlü enfeksiyona karşı sizi güçlendirir. Direncinizi arttırır. Bağışıklık sisteminin düşüklüğünden kaynaklı tüm hastalıkları iyileştirir. Vücudunuzdaki en güçlü dezenfektandır. Ozon en önemlisi, bakteri, virüs ve mantarları öldürür.

Ozon Tedavisi ile Ciltte Nasıl Bir Değişim Olur?

Ozon tedavisi sonucunda yenilenmiş, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Ozon tedavisi ile deri kan dolaşımını arttırarak bu işlemlerin gerçekleşmesinde önemli rol oynar.

Ozon tedavisi ile artık, daha temiz, yenilenmiş, yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilde kavuşursunuz.

  • Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artırır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyon hastalıklarına direnci artırır.

Ozon Terapinin Uygulama Yöntemleri

Ozon tedavisinde, en yaygın kullanım olarak bilinen;

"Major Yöntemi" 50-200 ml kan alınarak, dozu tedaviye göre belirlenmiş ozonla karıştırılarak tekrar kişiye verilmesidir.

"Minör Yöntem" dediğimiz yöntem de ise; kişiden 2 ila 5 cc arasında kan alınarak, belirlenmiş dozda ozonla karıştırılarak kas içine enjekte edilen yöntemidir.

“Subikutan” dediğimiz ozon tedavi yöntemi ise, belirlenmiş doz hacmindeki ozon gazı, ince uçlu bir iğne ile cildin altına enjekte edilir.

Cilt Yaşlanmasında Ozon Tedavisi

Yaşımız ilerledikçe yüzümüzdeki çizgiler daha da belirgin olmaya başlar. Bunu önleyebilmek için çeşitli kremler ve tedaviler uyguluyoruz. Anti-aging dediğimiz yöntem aynı zamanda "geriye yaşlanma" olarak ta biliniyor. Cilt yaşlanmasından doğan istek ile cilt gençleştirme işlemi için pek çok şey duyuyoruz ve uyguluyoruz. Yapılması gereken pek çok işlem var. Bunlardan biri de ozon terapi yöntemi. Ozon sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımı sağlanır. Bağışıklık sistemi harekete geçirilerek cildinizdeki farklılığı görebilecek duruma gelebileceksiniz.

Selülit Tedavisinde Ozon Terapi

Ozon farklı mekanizmalarla selülitte etkilidir. Ciltte biriken yağ asitleri ile etkileşerek yağ zincirlerinin kırılmasına ve vücuttan atılmasına neden olur. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini artırarak kılcal damarlardan kan akımının düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normal hale döner. Yapılan çalışmalarda ozon terapinin selülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Göz Çevresi Botoks Uygulaması

Clostridium Botilinum adlı bakteriden elde edilen bu toksin madde doğal,…

Botoks Uygulaması

Clostridium Botilinum adlı bakteriden elde edilen bu toksin madde doğal,…

Dolgu Uygulaması Yüz Çizgileri

Dolgu; yüzdeki ve ciltteki hialuronic asit kaybına bağlı oluşan derin…

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması

Çökmüş gözaltları bir çok kadının ve erkeğin estetik sorunlarının başında…

Derya Baykal & Nihat Dik

Dr. Nihat Dik 5 Nokta Mezoterapisini Anlatıyor

Dr. Nihat Dik, 15 Şubat 2017 Çarşamba günü Teve2’de yayımlanan…

İyilik Sağlık – Kanaltürk

Dr. Nihat Dik, programda örümcek ağı estetiğinin merak edilen detaylarını…

Dilara Koçak ile İyi Yaşam – Kanaltürk

Dr. Nihat Dik, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerini anlatıyor.

Melek ile Büyük Değişim – Star TV

Nesrin Demirağa’nin büyük değişimine şahit olabileceğiniz programdan bir kesit.

Dr. Aytuğ – Kanaltürk

Dr. Nihat Dik, 40 günde 10 kilo zayıflatan zayıflama aşısını Dr.…

Melek İle Büyük Değişim – Star TV

Meryem Öztürk’ün büyük değişimine şahit olabileceğiniz programdan bir kesit.

Benzer Hizmetler

TOP